• Alaçatı Otel | Alaçatı Otelleri
  • La VELA Butik Otel Alaçatı
  • İSTANBUL PANSİYON | ÇEŞME İZMİR
  • Çeşme Pansiyonları. İSTANBUL Pansiyon
  • ALAÇATI TAŞÇI | www.alacatitasci.com
  • Alaçatı Taşı, Alaçatı Taş Ustası, Alaçatı Taş Ev İnşaatı
  • ÇİPRİKA Pansiyon Alaçatı'daki Eviniz
  • KUAFÖR KADİR | ALAÇATI
  • Atatürk Bulvarı No:31/B ALAÇATI 0232.7169335
 • https://www.facebook.com/pages/Ala%C3%A7at%C4%B1-Otelleri-Alacatisitesicom/535978739764757
ALAÇATI REHBERİ
Bumerang Üyesi
Alaçatı Sevenler Kulübü

Site Haritası
Alaçatı Weather
Oğuzhan Yeşilay Metal Heykel Sergisi Alaçatı Port'ta

Oğuzhan Yeşilay Metal Heykel Sergisi Alaçatı Port'ta

Yeşilay, 'Hurdaya verilmiş parçaları toplamayı ve parçaların yaratıcılığımı tetiklemesini inanılmaz buluyorum. Motor iç parçaları, zincir, bilya ve aşınmış dişli gibi parçalar benim için çok kıymetli. Hurdadan bir eser çıkarmak, yoktan var etmek ruhumu besliyor'' 

WWW.ALACATİSİTESİ.COM 10-10-2015 FULYA OMAÇ

Uluslararası Alaçatı Balıkçılık Turnuvası’nda sıra dışı bir sergi turnuvaya gelenleri kendine hayran bıraktı. Sanatçı Oğuzhan Yeşilay tarafından ana maddesi demir olan ve neredeyse tamamı el işçiliğiyle yapılan heykeller Port Alaçatı’da turnuva için ayrılan alanda bir çadırın içinde sergileniyor. Sanatçı Yeşilay aynı zamanda geçen yıldan itibaren Uluslararası Alaçatı Balıkçılık Turnuvası’nda verilen kupa ödüllerini de yapıyor. Sergi turnuva boyunca devam edecek.

HURDADAN ESERLER

2006-2009 yılları arasında Almanya Berlin'de yaşadığını ve sanatla iç içe olduğunu, edindiği deneyim ve altyapıyı da dönerken beraberinde ülkesine getirmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirten sanatçı Oğuzhan Yeşilay, çalışmalarını Çeşme'de küçük bir atölyede yaptığını, daha çok projede yer almak ve çalışmalarını sadece İzmir'de değil İstanbul ve Ankara'da olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinde sergilemek istediğini söyledi. Çalışmalarında atık sanayi parçalarını değerlendirmeyi sevdiğini belirten Yeşilay, 'Hurdaya verilmiş parçaları toplamayı ve parçaların yaratıcılığımı tetiklemesini inanılmaz buluyorum. Motor iç parçaları, zincir, bilya ve aşınmış dişli gibi parçalar benim için çok kıymetli. Hurdadan bir eser çıkarmak, yoktan var etmek ruhumu besliyor'' diye konuştu.

ESERLERİN ÇOĞU SÜRREAL VE FUTURİSTİK

Eserin büyüklüğüne ve detayına göre oluşum sürecinin farklılıklar gösterdiğini vurgulayan Yeşilay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazen başlayıp, ara verip daha sonra devam ettiğim eserlerim de oluyor. Eserine göre bir günde de tamamlanıyor, bir ayda da. Eserlerimi oluştururken veya bir esere başlarken kafamda planlamasını yapıyorum öncelikle. Yani ilk adım hayal gücüm diyebiliriz. Bazen daha gerçeğe yakın şeyler üretiyorum. Deniz yaşamını ve balıkları çok seviyorum. Kendim de bröveli dalgıç olduğumdan sanırım balık heykeli yapmak hoşuma gidiyor. Bunun haricinde sürreal ve futuristik çalışmayı çok seviyorum. İki akımı da eserlerime yansıtmaya çalışıyorum zaman zaman. Bugüne kadar birçok eserim satıldı. Ama en çok hoşuma giden genellikle kolleksiyoner veya sanatseverin esere aşık olması. Bunu görmek beni motive ediyor. Eserlerimin fiyat aralığı ise 375 lira ile bin 500 lira arasında değişiyor.

Fotoğraf sanatıyla da uzun süre ilgilenen Yeşilay'ın website adresi: www.oguzhanyesilay.com

Fulya OMAÇ / Çeşme Aktüel Dergisi

  
2281 kez okundu

Yorumlar

sanat     10/10/2015 22:20

Başarılarınla gurur duydum güzel oğlum,seni tüm kalbimle kutluyorum.
Misafir -

     10/10/2015 00:46

Tebrikler Oğuzcuğum. sana bu alanda sonsuz başarılar diliyorum.
Misafir -