• Alaçatı Otel | Alaçatı Otelleri
  • La VELA Butik Otel Alaçatı
  • İSTANBUL PANSİYON | ÇEŞME İZMİR
  • Çeşme Pansiyonları. İSTANBUL Pansiyon
  • ÇİPRİKA Pansiyon Alaçatı'daki Eviniz
  • KUAFÖR KADİR | ALAÇATI
  • Atatürk Bulvarı No:31/B ALAÇATI 0232.7169335
 • https://www.facebook.com/pages/Ala%C3%A7at%C4%B1-Otelleri-Alacatisitesicom/535978739764757
ALAÇATI REHBERİ
Bumerang Üyesi
Alaçatı Sevenler Kulübü

Site Haritası
Alaçatı Weather
Alaçatı Hatırası; Size Özel Yazılı Bardaklar…

Alaçatı Hatırası; Size Özel Yazılı Bardaklar…

Bardak Hat Sanatı, Serkan Yeşillik
Bardak Hat Sanatı’ı üzerine yoğunlaşmış. Daha hızlı daha estetik yazılar yazmayı o zamanlar geliştirmiş.  1993 yılında ise artık profesyonel olarak Bardak Hat Sanatı yapmaya başlamış.

ALAÇATISİTESİ.COM 20-06-2015


Serkan Yeşillik, 1986 yılında, İzmir’de bardakların üzerine desen işleri yapan firmada çırak olarak çalışmaya başlamış.  Bir süre sonra hobi olarak bardakların üzerine isimler ve yazılar yazmaya başlamış. 

Arkadaşları ve çevresindekilerin ilgisini çeken yazılı bardaklar çok beğenilmiş. Bu beğeni Serkan Yeşillik’in işi daha da geliştirmesini sağlamış.

Bardak Hat Sanatı üzerine yoğunlaşmış. Daha hızlı daha estetik yazılar yazmayı o zamanlar geliştirmiş.  1993 yılında ise artık profesyonel olarak Bardak Hat Sanatı yapmaya başlamış.

Türkiye’de Bardak Hat Sanatı yapan dört kardeş; Serkan Yeşillik  Alaçatı’da, Ayvalık Cunda’da Selçuk Yeşillik, Avşa adasında Volkan Yeşillik, Sarımsaklı’da Nevzat Yeşillik bu işi profesyonel olarak devam ettiriyorlar.

Serkan Yeşillik, Türkiye’de 63 ilde, ABD, Şili, İtalya ve Kıbrıs’ta da stand kurup bardak üzerine yazı yazmış.  Beş Yıldır da Nisan- Ekim ayları arasında Alaçatı’da çalışıyor.

Alaçatı’ya gitmiş olanlar mutlaka görmüştür, Serkan Yeşillik’in Bardak Hat Sanatı standını. 45 model bardak üzerine istediğiniz yazıyı yazdırabilirsiniz.

Anneler günü, Babalar günü gibi özel günler anısına, sevdiklerinize, arkadaşlarınıza, ailenize veya kendinize özel bir hediye almak isterseniz; Değirmenlerinin oradan Alaçatı çarşısına girdiğinizde Akbank’ın tam karşısında Bardak Hat Sanatı standını görebilirsiniz.

Alacağınız hediye bardak üzerine ne yazdıracağınıza kara veremez iseniz, stantta hazır yazılmış yazı örneklerine bakabilirsiniz.  Veya Serkan beye danışabilirsiniz. İstediğiniz yazı 30 saniyede bardak üzerine yazılmış olacaktır.

Bardak seçenekleriniz ise; çay bardağından, su bardağına, rakı bardağından, bira bardağına kadar 45 çeşitten birini veya birkaçını seçebilirsiniz… 

Sadece Bardak Değil, çakmak, anahtarlık ve oyuncak arabalara da yazı yazdırabilirsiniz. Bardak standının yanındaki satandtan alacağınız hediyeliklerin üzerinde de hat sanatı ile yazı yazdırabilirsiniz.
Serkan Yeşillik; "Bu sanatın en önemli yönü kişiye özel yazılıyor olması. Ve alınabilecek sanatsal bir hediye olmasıdır." Diyerek sizleride Alaçayı'ya ve standına davet ediyor..


  
3334 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın